+372 53 452 671
moevabrik@gmail.com

Inspireeriv pruutkleidi projekt

27.08.2017

Olen teinud pidulistele kleite nii pikki kui lühikesi ja saanud läbiproovida erisuguseid tegumoode. Pruutkleiti pole seni au olnud ettevõtta. Suvel avanes võimalus osutuda valituks. Seekord siiski veel õmbleja rollis ;).

Tegumoe variandid olid pruudil juba piltidel ja vaimusilmas väljavalitud. Ilmselt võiks tervest protsessist blogisarja kirjutada aga siin toon välja peamise. Kõige keerulisemaks osutus sobiva kanga ja pitsi leidmine. Kanga leidmiseks kammisime läbi kõik Tallinna kangapoed ja lisaks rohkelt tellimiskatalooge ning vaatasime netipoode. Tulemused osutusid tulutuks, sest kui on olemas kindel visioon siis alternatiivi on raske leida. Õnneks tuli Eesti Tekstiili kauplusesse uus kangalaadung, mille seast omale õige kandidaadi leidsime. Pitsiga siiski niihästi ei läinud. Sellist, mida meil vaja oli ei olnudki kohe üldse olemas. Kui tahta pakkuda kliendile maksimumi siis tuleb kõik mängu panna. Tegin ettepaneku teha soovitud mustriga pitsi ise, mis oli küll planeeritud ajakulust väljas, kuid igati väärt ülekulu.

Vaheriided, alustüllid, nööbid, aasad- ja veel mitmeid detaile sai korduvalt läbikaalutud ja põhjalikult valitud. Põhjaliku lõppviimistluse järgi, jäi kleit riidepuule viimast proovi ootama. Tulemusega olime mõlemad väga rahul. Minu emotsionaalne panus, mis valmistamisele kulus oli, tagantjärele mõeldes, väga suur. Esimest saab teha ainult üks kord ja siis tahad panustada maksimumi, et kõik järgmised veelgi paremad tuleksid.

Loodusvalgest, mattkangast valmis printsesslõikega, volditud seelikuosaga maani kleit, pärliks sai tikandiga, paljastav ja nööbitav seljaosa. Viimases proovis pidi heas mõttes pisar silma tulema ja mitte selle pärast, et liiga ilus sai (seda niikuinii) vaid saavutatu ja kogetu järgne pinge langus võttis silma märjaks.
Kokkuvõtteks pean tõdema, et tükil ajal ei võta midagi nii emotsionaalset ette, kuid kogemus õpetab ja järgmiseks suveks on tellimus juba ootamas.

Moevabriku algus

30.07.2017

Moevabriku juureniidistik ulatub aastasse 2012. Tartus kodustuudios hakkas hobist kasvama uus tegevusala. Personaalõmblusele lisandusid väiksemad projektid ja huvitavad pakkumised, mis olid alustavale tegijale väljakutseks, kuid piisavalt ahvatlevad, et keelduda polnud võimalik.  Samm, sammult- järk, järgult tuli tellimusi ja projekte juurde ning moevabriku eelkäija- kodustuudio liikus Tartust Tallinna. Kodustuudio kinnitas kanda võimaluste rohkes ja idüllilised Kiilis. Kiilis kasvas kodustuudio ettevõtteks ja võttis ametliku nime- Moevabri OÜ (2017). Ettevõtte Moevabrik OÜ tegutseb mitmel rindel- huviharidus, koolitus, töötoad, rätsepa ja stilistika teenus, sündmuste korraldamine ja noorte laagrid.

Me oleme oma teekonna alguses aga oleme võtnud plaaniks liikuda kaugele. Koostööd oma klientidega kasvame, areneme ja muutume parimaks.

Lühidalt moevabrikuks saamise teekonnast, nüüd tegijate ja tegemiste juurde.

Tagasi eelimisele lehele